بالاخره یک شبکه کردی فرکانس یاهست خود را اعلام کرد !

هنوز خبری از شبکه های MBC و ابوظبی و دوبی و فرانسه۲۴ و چند ده شبکه کردی و نشنال جئو عربی و… برای اعلام و تایید فرکانس یاهست نیست !

⭕️ پاسخ به یک سوتفاهم :

دوستان عزیز، همانطور که ما گفتیم اکثر شبکه های بین المللی ماهواره یاهست (از جمله شبکه های کردی، شبکه های MBC، شبکه های ابوظبی، شبکه نشنال جئوگرافیک عربی و …) به صورت کاملا رایگان بر روی ماهواره یاهست پخش می شوند و این پخش از طرف ماهواره یاهست “با هماهنگی” با این شبکه ها صورت گرفته است.

همان طور که در متن قبلی هم نوشتیم، پخش شبکه های بین المللی در ماهواره یاهست قانونی اما رایگان است ! یعنی هیچ هزینه ای بابت پخش شبکه ها به ماهواره یاهست پرداخت نمی شود.

هیچ رسانه ای دلش نمی خواهد کمتر دیده شود و مطمئنا اگر از سوی یک ماهواره محلی کوچک مانند یاهست هم با آن تماس گرفته شود و بگوید ما به شما پخش رایگان می دهیم، قبول می کند.

تنها شبکه ای که از بین بیش از ۶۰-۷۰ شبکه بین المللی، فرکانس یاهست خود را اعلام کرده، همین شبکه NRT است، و هیچ خبری از اعلام فرکانس ماهواره یاهست در وبسایت شبکه های بزرگی مثل MBC و نشنال جئوگرافیک عربی و پکیج ابوظبی نیست !

خودتان می توانید مشاهده کنید:

فرکانس ها در وبسایت رسمی MBC:
http://www.mbc.net/ar/corporate/frequencies/taradod.html

فرکانس ها در وبسایت نشنال جئو عربی:
http://natgeotv.com/ae/how-to-get-a-channel

شبکه اول تاجیکستان (فرکانس ها در سایت بالانویس می شود):
http://www.tvt.tj/

شبکه Russia Today
https://www.rt.com/where-to-watch/Iran/

شبکه راه فردا افغانستان (پایین صفحه را ببینید)
http://www.farda.af/

وبسایت ابوظبی اسپورت (کیفه المشاهده)
http://www.adsports.ae/

درباره شبکه NRT و شبکه های بابیلون، بله، این شبکه ها رسما و مستقیما با ماهواره یاهلایو قرارداد دارند و حتی خبر قرارداد و همکاری چند جانبه شان مدت ها پیش منتشر شده بود، اما درباره خیلی از شبکه ها، همه می دانند که یاهست برای تبلیغ کار خود با اجازه خود شبکه ها، آن ها را رایگان پخش می کند که البته هیچ کس نمی گوید کار غلطی است و این یک روش تبلیغاتی است!

کما این که یاهست در تماسی از شبکه های A TV و چند شبکه ترکی اجازه خواسته تا شبکه ها را روی آنتن ببرد و موافقت صورت نگرفته و یاهست هم از ترس قانون تا این لحظه این اقدام را انجام نداده است!

البته این که وبسایت یک شبکه را معیاری برای صحت پخش آن از یک ماهواره قرار بدهیم شاید صحیح نباشد، اما همان طور که دوستان وبسایت نشنال جئوگرافیک (که همچنان در آن یوتلست ذکر شده است!) را معیار قرار داده اند، ما هم معیارمان را وبسایت شبکه ها قرار می دهیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پاسخ به سوالات کاربران درباره نصب دیش

⭕️ پاسخ به سوالات کاربران درباره نصب دیش: ۱) آیا می توان هاتبرد و یاهست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *